Yağ Yakan Egzersizler

tarafından
5
Yağ Yakan Egzersizler

Kilo vermeye karar verdiğinizde, diyetin yanı sıra bazı egzersiz hareketlerini de yapmanız gerekir. Yanlış egzersiz, kastan kilo vermenizi sağlar. Önemli olan, yağdan kilo vermenizi sağlayacak spor hareketleri yapmanızdır. Böylece, daha sağlıklı kilo verir ve yağlarınızı eritebilirsiniz.

Yağ oluşumu ve birikimi, genellikle göbek bölgesinde ve kalçalarda oluşmaktadır. Bazı kişilerde, kollarda ve baldırlarda da yağ birikimi gözlenebilmektedir. Göbekteki yağları eriten en önemli hareket, mekik hareketidir. Günde 20 mekikle başlayıp, her gün 5 mekik arttırılarak yapılan hareketler, kısa zamanda göbekteki yağları eritecektir. Kalçalarda biriken yağları, step yaparak eritebilirsiniz. Evde, yaklaşık 10 cm yüksekliğinde bir şeyin üzerine çıkıp inerek, bu bölgedeki yağları eritebilirsiniz. Bisiklete binmek ve evde pedal çevirme hareketleri yapmakta, kalça yağlarını ve baldırda yoğunlaşan yağları eriten önemli hareketlerdir.

Kollarda oluşan yağları eritmek için, yarım litrelik iki su şişesi ile ağırlık çalışması yapabilirsiniz. Kolları iki yana açıp, kapatmakta kol yağlarını eriten hareketlerdir. Düzenli ve tempolu yürüyüş yapmak; kalça, göbek, baldır ve kollar da biriken yağların erimesini sağlar. Üstelik nefesinizi kontrol etmeyi öğrenir ve sağlıklı kilo verirsiniz.